wymagania
Dodane przez Arecki dnia Grudzień 08 2016 20:25:29
SUV to najczęściej silniki powyżej 2,5litra. Bo SUV to większe auta, wymagające większej ilości materiałów i energii do produkcji. Bo SUV to moda, a nie myślenie ekologiczne. Ale to trochę idiotyczna dyskusja nad wyższością Bożego narodzenia nad Wielkanocą...Wszyscy walczymy z zanieczyszczeniami,sortujemy odpady,budujemy ekologiczne domy,ale jeśli ktoś coś chce usprawnić,aby zadbać o tę ekologię Urzędy kładą kłody pod nogi jeśli przyjdzie coś załatwić w tym kierunku.A wystarczy tylko wyjść na ulicę, gdzie widzimy te wszystkie dymiące kominy,czasami aż czarne od spalanego węgla.A nie powinno być tak,aby wspólnie chronić środowisko.? Można ogrzewanie domów jakoś usprawnić,np na parę,której tyle wydobywa się w powietrze, nieraz z kotłowni istniejących jeszcze zakładów,lub na gaz,ale na to sobie nikt nie pozwoli,bo to jest nie na każdego kieszeń. A on w dodatku jeszcze ciągle drożeje.
Rozszerzona zawartość newsa
Czy aby wszyscy? Raczej nieliczni.A i tak często na pokaz. Wystarczy popatrzeć jakimi autami podjeżdżają do lasu właściciele pięknych domów, zaopatrzonych w pompy ciepła,AGD klasy A+++ etc., po to by w tymże lesie wyrzucać wszelkie odpady ze swoich domów ( albo podjeżdżać do blokowisk by wyrzucać swe śmieci)z tym się zgodzę,nieraz pokazują w TV,jak zanieczyszczają środowisko wylewając z szabma do lasów,czy na pola. te wszystkie cuda ekologiczne są strasznie drogie a czy dają jakieś oszczędności to nawet nie można porównać bo ceny gazu i prądu tak szybko rosną że człowiek nie może się w tym połapać.Ja mam na dachu elementy solarne ,jak zakładałam to wszyscy sąsiedzi przychodzili oglądać i wszyscy czekali na wynik czyli rachunek za gaz .Niestety musieliśmy wszyscy się rozczarować tak zwaną oszczędnością jaką miały te elementy solarne przynieść.
Nawet ptaki nie mają z tego powodu bardziej ekologicznie bo wydziobują sztuczną uszczelniającą gąbkę i dokładają to świństwo do gniazda. A co z chemikaliami,odpadami ze szpitali.Ale czy to kiedyś się zmieni? Chyba tylko wtedy,gdy wybuchnie ekologiczna bomba.Jeśli to wszystko się kiedyś wymiesza.