Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie Newsów Styczeń 17 2019 08:18:55
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
klimatyzacja czystość powietrza
wentylacja w kuchni
wentylacja garaży
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: Bradleydula
wentylacja w mieszkaniu
Wentylacjachcę zrobić w pokoju otwór wentylacyjny ponieważ, po kilku latach od wymiany okien pojawiła się wilgoć. Teraz zasadnicze pytanie, czy wkuwać się w kanał wentylacyjny, kuchni znajdującej się piętro niżej , czy też w inny kanał sąsiedniego pokoju ? Wolnego kanału nie mam. Mam obawy, czy zapachy z kuchni nie przedostaną się do pokoju, oraz jak przebije się do kanału pokoju, wentylacja będzie skuteczna ?
Trochę zawile to może napisałem, ale mam nadzieje, że wiecie o co chodzi, Zeby dobrze i prawidłowo działała wentylacja musi byc zapewniony dopływ powietrza i odpływ . Czyli tyle ile przez wentylacja wpadnie powietrza , tyle samo wyciagnie kanał wentylacji . W oknach nowego typu masz funkcje mikrouchył , realizowana przez klamke / ustawiona pod katem 45 stopni lub innaczej w zaleznosci od modelu i producenta okien/. Mozesz tez zamontowac higrosterowniki samoczynne , w ramach okna a regulujace dopływ powietrza w zaleznosci od wilgotnosci powietrza w pokoju. Odnosnie kratki wentylacyjnej , skoro nie masz wolnego kanału wentylacyjnego to lepiej wykuc otwór do kanału wentylacyjnego sasiada znajdujacego sie pietro nizej , dawniej tak robili ze kratki byly montowane co drugie pietro w jednym kanale . Sa w sprzedazy kratki zaluzjowe z higrosterownikiem , ale jezeli jest w domu kuchenka i grzejnik gazowy w łazience to nie mozna go montowac , bo zakłócisz ciag spalin i mozesz spalinami zatruc sasiada , przez wdmuchiwanie spalin do kanału wentylacyjnego. Taki wentylator z higrosterownikiem i zaluzja widzialem w Castoramie , mozna go stosowac tam gdzie jest tylko elektryczna kuchnia i bojler. Przy gazie i to jeszcze w bloku to nie wolno stosowac. Z zasady wentylacja w domu powinna wyglądać tak, że w pokojach (pomieszczeniach "czystych") powietrze do domu ma napływać (nawiewniki w oknach) a w pomieszczeniach "brudnych" (kuchnia, łazienka, pralnia itd.) mają znajdować się wywiewy, czyli kanały wentylacyjne.
Masz łazienkę na górze? W jej drzwiach muszą u dołu być otwory lub kratka wentylacyjna. Z resztą w tej na dole też.
Drzwi w pokojach powinny mieć na dole 1,5 cm szparę. A dokładniej wszystkie drzwi chyba, że mają otwór jak w łazienkach.
pompa ciepa
klimatyzatory Najgorsze w tym wszystkim jest to, że można uruchomić z "trzecim" o mocy X, a gdy nie będzie pasować stracę załadowany czynnik, niepewność ilości pozostałego oleju w sprężarce i podmianę "trzeciego". Takich zmian obawiam się najbardziej.
Czy dobrze zrozumiałem, że ze sprężarki np. wyjdzie 50^C to z wymiennika ma wychodzić R407 o temperaturze 45^C, czy piszesz o wychodzącej wodzie mającej 45^C.
Mam wrażenie, że nie miałeś możliwości przeczytać wszystkiego co napisałem 02 Lis 2007 13:21. Wybacz, ale zgubiłem się.
Może przypomnę kolejno prognozy temperatury czynnika R407C;
- po sprężarce 50^C
- po wymienniku CWU 25^C
- po dochłodzeniu(przed zaworem rozprężnym) 19^C
- po wymienniku (glokol) około 0^C
- po dogrzaniu (na wejściu sprężarki)około 13^C a jakie dolne źródło da Ci temperaturę parowania 19°C? Zdaje sie że nie rozumiesz jak sie posługiwać programem. Nie możesz wpisywac tam dochłodzenia uzyskanego na dochładzaczu a tylko dochłodzenie na skraplaczu - czyli tylko tam gdzie ciepło wyprowadzasz na zewnątrz układu. podobnie przegrzanie tylko uzyskane na parowniku.Popatrz na wykres procesu i poczytaj o wymienniku regeneracyjnym - wyraźnie przeceniasz jego rolę. Ma zupełnie minimalny wpływ na COP , rzędu 2-3 %. Jedynie stabilizuje proces, szczególnie w wyższych temperaturach . Bardzo sie rozczarujesz realiami . Nie wiem kto robił te obliczenia ,ani jakie były założenia , ani jakie miał doświadczenie w obliczaniu pomp ciepła. Nie wystarczy znać program i wpisac cyferki. denerwujesz się na mnie niepotrzebnie. Chciałem Ci oszczędzic rozczarowania , ale widze że musisz to zrobić aby sam sie przekonać. Wnioskuję z tego, że najlepiej będzie gdy temperatura R407 wchodzącego do wymiennika CWU będzie na poziomie np. 50^C by nagrzać wodę do 45^C, a wychodzące skropliny w okolicach 19-20^C.
Odmienna sytuacja jest w układzie CO.
Do podłogi mam dwie pompki UPS 25-40. Zrobiłem teraz test istniejącej instalacji pod kątem wpływu biegów pompek na temperatury. Pompki ustawione na I i II biegu "oddają" 20-21^C przy 35^C zasilenia. Dla III biegu powracająca woda ma 23-24^C.
Zgodnie z sugestią
klima
domniemam, że w początkowym okresie uruchamiania PC dobrym będzie ustawienie pompek do CO w pozycji III.
Nasuwa się pytanie: jaka będzie sytuacja gdy wymiennik LB47-60 obciążymy podłogówką.
Zaobserwowano, że podczas pracy pompek na III biegu kocioł o nominalnej mocy 22kW i temperaturze zładu (80 litrów wody) 35^C nie podwyższał temperatury więcej jak 1 ^C w czasie 3-4 minut. Oznacza to, że PC o mocy znacznie mniejszej będzie w pełni dociążona.
Gdy pompki pracowały na II biegu temperatura na kotle przyrastała od 35^C w tempie około 2^C w czasie 3 minut. Ten ostatni pomiar powtórzę jeszcze raz dla potwierdzenia wyników.
wentylacja garaży
klimatyzator Toshibaprawda jest taka że wentylacja strumieniowa jest nieszczęściem które ktoś w naszym kraju postanowił nazwać "wentylacją oddymiającą". System ten w żadnym wypadku nie może być tak nazwany, a co najwyżej jest to system kontroli dymu. Co do jego skuteczności można dyskutować (raczej jest mizerna), ale obecne trendy są takie żeby projektować, symulować i wykazywać że jest ok. Przy czym większość projektantów od razu zakłada że zastosowanie wentylacji strumieniowej nie pozwala na zwiększenie długości drogi ewakuacyjnej w garażu, bo wie że systemy tego typu nie zapewnią właściwego poziomu bezpieczeństwa. Rodzi się zatem pytanie dlaczego wentylacja strumieniowa spełnia wymagania paragrafu mówiącego o konieczności zapewnienia oddymiania przestrzeni garażu a zarazem nie spełnia wymagań umożliwiających powiększenie długości drogi ewakuacyjnej, mimo że przepis dopuszcza takie zwiększenie?Raz jest ok a chwilę później już nie? Czas wentylacji strumieniowej prędzej czy później się skończy i nastąpi odwrót w kierunku SUG wodnych, jako urządzeń które realnie walczą z pożarem, ograniczają jego moc i powierzchnię, a nie stwarzają pozorów podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Porozmawiajcie ze strażakami którzy mieli okazje gasić pożary samochodów w garażach podziemnych, czy to z jetfanmi czy bez nich. Biorąc pod uwagę czas dojazdu i rozpoczęcia działań gaśniczych, który zwykle przekracza 15 min, które jest symulowane, można on razu stwierdzić że to co wychodzi z symulacji ma się nijak do rzeczywistości. chcę podkreślić, że nasze polskie przepisy watunków technicznych są żle napisane i źle interpretowane przez projektantów, bo: wprowadziły dla garaż wymóg stosowania samoczynych urządzeń oddymiających zamiast instalacji mechanicznego oddymiania, a to jest co innego!!! Bo samoczynna klapa dymowa w suficie spełnia już wymóg przepisu par.277 ust.4 ale nie spełni wymogu par.270 ust.1. oraz zdrowego rosądku i bezpieczeństwa ekip PSP. Tylko rzetelna analiza CFD pozwala wysnuć wnioski czy droga ewakuacji może być wydłużona czy nie. Tutaj nie ma wyroczni!!! ale niestety pole do nadurzyć jest i było ogromne, przed czym od zawsze przestrzegałem i proszę o ostrożność!
Kto nawarzył sobie piwo, ten będzie je musiał je wypić- tylko z tzw. "odroczonym terminem płatności", bo prawda zawsze wychodzi na jaw, bo jest obiektywna.
klimatyzacja serwerowni
klimatyzacja Klimatyzacja w serwerowniach nie służy utrzymaniu warunków komfortu. Nie są istotne gradienty temperatur z punktu widzenia komfortu użytkownika, nie specjalnie istotny jest poziom mocy akustycznej jednostek wewnętrznych. Kluczowe jest bezpieczeństwo. Klimatyzacja służy utrzymaniu takich parametrów powietrza (temperatury, wilgotności i czystości), aby zainstalowany w serwerowni wielokrotnie droższy sprzęt informatyczny mógł pracować poprawnie. Jednak to nie wartość sprzętu jest priorytetem. Priorytetem są dane przechowywane na serwerach.
W praktyce większość instytucji publicznych i prywatnych, urzędy, banki, służba zdrowia czy wojsko przechowuje swoje dane w formie elektronicznej. Z serwerów korzysta się również używając aplikacji obliczeniowych oraz internetu. Funkcjonowanie bez komputerów wydaje się być niemożliwe. Jesteśmy tak bardzo uzależnieni od systemów komputerowych, że jakakolwiek awaria np. systemu bankowego powoduje ogromne straty. Podobnie z pracą na oprogramowaniu inżynierskim, gdzie wielokrotnie spotykamy się z utratą pracy. Serwerownie mają na celu także ochronę przechowywanych danych.
Takie podejście wpływa zasadniczo na ustalanie priorytetów przy projektowaniu serwerowni. W kolejności, na pierwszym miejscu postawiłbym na bezpieczeństwo, na drugim energooszczędność a na trzecim koszty inwestycyjne. Dlatego też, systemy klimatyzacyjne powinny być przede wszystkim niezawodne i zbudowane w architekturze nadmiarowości co najmniej N+1 (N urządzeń pracujących i jedno nadmiarowe – tzw. redundantne). Elementem ryzyka wpływającym na bezpieczeństwo serwerowni jest obecność wody. Najczęściej, więc klienci decydują się na układy z bezpośrednim odparowaniem, gdzie jedyna woda jaka się pojawia to skropliny oraz woda zasilająca nawilżacze powietrza zainstalowane w szafach klimatyzacji precyzyjnej.
klimatyzatory
klimatyzatory Zasada działania klimatyzacji daje się sprowadzić do jednego wniosku. Klimatyzacja pobiera energię w jednym miejscu i oddaje ją w innym. System klimatyzacji składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz rur do połączenia obu urządzeń. Poprzez rury z jednej jednostki do drugiej przepływa czynnik chłodniczy.


Podstawowymi elementami potrzebnymi do działania układu są:
Parownik
Sprężarka
Skraplacz
Odwadniacz
Zawór rozprężny

Schemat działania urządzeń klimatyzacyjnych

Gorące powietrze znajdujące się w pomieszczeniu przechodzi przez schłodzony poprzez czynnik chłodniczy parownik, na skutek wymuszenia jego ruchu przez dmuchawę. W tym miejscu ciepło znajdujące się w powietrzu jest częściowo odbierane przez parownik i chłodniejsze wraca z powrotem do pomieszczenia. Aby mogło nastąpić takie schłodzenie, gaz znajdujący się w parowniku musi mieć temperaturę na tyle niską, aby możliwe było odebranie ciepła z powietrza.

Poprzez parownik powietrze oddaje ciepło czynnikowi chłodniczemu, czyli ogrzewa przepływający przez parownik gaz. W drugim wymienniku ciepła (skraplaczu) ciepło przejmowane jest z czynnika i następuje jego schłodzenie. Sprężarka znajdująca się w jednostce zewnętrznej umieszczonej na zewnątrz budynku zasysa czynnik chłodniczy w postaci pary z parownika poprzez przewód ssawny, spręża go i dostarcza do skraplacza. Sprężanie powoduje wzrost temperatury i ciśnienia na tyle, że ciepło pobrane w parowniku może z kolei zostać oddane w skraplaczu.

Wskutek sprężenia pary czynnika chłodniczego w sprężarce osiągana jest temperatura około 60-100 °C. Czynnik chłodzący przechodzi w stan płynny. Następnie czynnik chłodniczy jest gromadzony w zbiorniku odwadniacza i osuszany. Czynnik chłodniczy i olej sprężarkowy przenoszony za pomocą czynnika są silnie higroskopijne, a więc obecność wody mogłaby doprowadzić do uszkodzenia sprężarki i przewodów w skutek korozji.

Żeby klimatyzacja działała prawidłowo cały układ musi być zamknięty i szczelny, a układ musi być wypełniony odpowiednią ilością gazu zmieszanego z olejem.
klimatyzatory Samsung
Samsung AQ Klimatyzator linii Crystal stanowią krok naprzód do osiągnięcia perfekcji w oczyszczaniu powietrza, usuwając z niego większość szkodliwych zanieczyszczeń. Kryształowo biały panel przedni urządzenia nawiązuje do wrażenia, jakie osiągniesz włączając klimatyzator Crystal – poczucia, że oddychasz kryształowo czystym powietrzem.
Poznaj prawdziwy komfort z klimatyzatorem Crystal. Automatyczna regulacja poziomu wilgotności i temperatury powietrza pozwala na uzyskanie właściwych warunków komfortu.
Sama kontrola temperatury w pomieszczeniu nie zawsze wystarcza, aby uzyskać odpowiedni komfort. Komfort i dyskomfort mogą być różnie odczuwane nawet przy stałej temperaturze w pomieszczeniu, zależnie od poziomu wilgotności powietrza. Funkcja Comfort Care pozwala kontrolować poziom temperatury i wilgotności. Urządzenie mierzy oba parametry i utrzymuje ich wzajemną relację na poziomie gwarantującym wymagany komfort.
Wskaźnik czyszczenia filtra
Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi przypominającemu o konieczności wyczyszczenia filtra Twoje urządzenie będzie zawsze czyste. Ikona czyszczenia filtra zaświeci się po 500 godzinach od ostatniego czyszczenia.
Cechy szczególne
Lampa funkcji MPI
Gdy funkcja oczyszczania powietrza MPI jest aktywna, pod panelem przednim widoczne jest niebieskie światło.
Kryształowo biały panel przedni
Kryształowo biały panel przedni wyraża rolę, jaką pełni klimatyzator Crystal – tworzy orzeźwiający
powiew chłodnego i czystego powietrza.
Zalety urządzenia:
łatwe przemieszczanie urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia
łatwe odprowadzenie wykroplonej wody (razem z usuwanym powietrzem lub do zbiornika)
możliwość schowania urządzenia w okresie, kiedy go nie używamy
nie wymaga montażu
doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie klimatyzatora stacjonarnego
funkcje urządzenia:
3 prędkości wentylatora
ekologiczny czynnik chłodniczy,
24 godzinny elektroniczny programator czasowy (TIMER),
funkcja Chłodzenia / Osuszania/ wentylowania / Jonizacji /
oczyszczenie powietrza filtrem weglowym
Stylowe wzornictwo
Firma Samsung przywiązuje dużą wagę do tworzenia stylowego wzornictwa. Teraz również Twój klimatyzator może stać się odpowiednim elementem uzupełniającym wnętrze.

klimatyzacja Toshiba
klimatyzacja Toshiba klimatyzatorścienny, stała wydajność

Właściwości

Urządzenia ścienne Toshiby o stałej wydajności są kompaktowe, płaskie i eleganckie - wkomponowują się w każdą aranżację wnętrza. Są one idealne dla lokalizacji mieszkaniowych i komercyjnych, takich jak biura, małe sklepy i hotele. Urządzenia są wyposażone w filtr Vitamin C i innowacyjny wymiennik Toshiby.

Kluczowe właściwości

Wydajny system filtracji: filtr Zeolite Plus i Sasa, nowy antyzapachowy filtr Vitamin C i filtr Gingko połączony z filtrem bioenzymatycznym.
Innowacyjny wymiennik Toshiby: pozwala na lepszą wymianę przepływającego powietrza, szybsze i bardziej wydajne grzanie/ chłodzenie.
Elegancka konstrukcja z prostymi liniami i gładkim panelem.
Najwęższa jednostka Toshiby: 25% mniejsza i 30% lżejsza.klimatyzator Toshiba
klimatyzator Toshibaklimatyzator TOSHIBA Daiseikai 5 charakteryzuje się najwyższą oszczędnością energii i niezrównaną jakością powietrza w pomieszczeniu w którym pracuje, dzięki filtrowi z cząsteczkami srebra. To nowoczesna konstrukcja oraz estetyka, która łączy się idealnie z każdym wn trzem, stając się jego elementem dekoracyjnym.

Podstawowe funkcje klimatyzatora TOSHIBA Daiseikai 5:
- Pompa ciepła
- Inwerter
- Sprężarka Dual
- Nowy filtr powietrza
- Plasma ion charger
- Szybka filtracja:
zanieczyszczenia są jonizowane i absorbowane przez wymiennik.
- Funkcja samooczyszczania:
zapobiega rozwojowi pleśni w jednostce

Nowa technologia i zaawansowana elektronika redukuje roczne zużycie energii Specjalna wersja dla zimnego klimatu z nagrzewnicą elektryczną w tacce skroplin i zimowym trybem pracy Przepływ powietrza na szerokim obszarze.

Klimatyzator TOSHIBA: RRAS-18PKVP-E
Zasilanie 220-240/50/1V,Hz,Ph
Wydajnosc chłodzenie 5kW
grzanie 6kW
Pobór mocy (nom) chłodzenie 1,49kW
grzanie 1,54kW
Ciśnienie akustyczne jedn. wew. 49/31dB
jedn. zew. 52dB
Wymiary jedn. wew. wys/dl/szer 295/790/242mm
Wymiary jedn. zew. wys/dl/szer 550/780/290mm
Waga jedn. wew. 12kg
jedn. zew. 40kg
Klimatyzator LG LIBERO
klimatyzator LG LIBEROKlimatyzator ścienny LG typu inwerter E12SQ 3,5/4,0 kW Libero-E jednostka wewnętrzna

Prezentowany model to część klimatyzatora, którą montuje się wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia. Do prawidłowej pracy niezbędna jest jednostka zewnętrzna montowana na zewnątrz budynku. Jednostkę zewnętrzną dedykowaną temu modelowi można zobaczyć tutaj: Jednostka zewnętrzna: E12SQU


Dane techniczne klimatyzatora:

Kod Producenta
E12SQ.NB0
Ilość usuwanej wilgoci

Zakres temperatur grzania
-10~24
Max. długość instalacji do jednostki wewnętrznej
15
Nazwa producenta
LG
Wydajność przepływu powietrza
720m3/h
Opis
Automatyczne oczyszczanie, Oszczędność energii;
Do pomieszczeń o powierzchni około


Funkcja chłodzenia
tak
Moc chłodzenia
3500
Zakres temperatur chłodzenia
-10~48
Funkcja ogrzewania
tak
Moc grzania
4000
Funkcja osuszania
nie
Poziom hałasu
39
Zdalne sterowanie (pilot)
tak
Jonizator
tak
Filtr powietrza
Filtr antyalergiczny, potrójny filtr
Prędkość wentylatora


Max. długość całej instalacji


Zegar - timer
Tak
Wysokość (jednostka wewnętrzna)
285
Szerokość (jednostka wewnętrzna)
885
Głębokość (jednostka wewnętrzna)
210
Ciężar jednostki wewnętrznej
11
Wysokość (jednostka zewnętrzna)
483
Szerokość (jednostka zewnętrzna)
717
Głębokość (jednostka zewnętrzna)
230
Ciężar jednostki zewnętrznej
28
Zasilanie
3x1,0 do jedn. zewn. 4x1,0 mm2 zasilanie i sterowanie
Klasa energetyczna
A/A

Klimatyzator FDEN100V/FDC100VS
Klimatyzator FDEN100V/FDC100VSDane techniczne klimatyzacja:
Rodzaj: split
Typ klimatyzatora: inwerter podstropowy
Funkcja klimatyzatora: chłodząco-grzewczy

JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA: FDEN100V
Wydajność chłodnicza [kW]: 10,0 (4,0-11,2)
Wydajność grzewcza [kW]: 11,2 (4,0-12,5)
Przepływ powietrza [m³/h]: 21,0/23,0/26,0 (chłodzenie dla trybów low/medium/high)
Ilość prędkości wentylatora: 3
Rodzaj filtracji: filtr siatkowy
Kolor panela: biały
Kombinacja Multi: tak

JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA: FDC100VS
Zasilanie [V]: 400
Zakres temperatur dla chłodzenia [°C]: od -15 do +43
Zakres temperatur dla grzania [°C]: od -15 do +21
Przepływ powietrza [m³/h]: 75,0/73,0 (grzanie/chłodzenie)
Pobór mocy przy chłodzeniu [kW]: 2,85
Pobór mocy przy ogrzewaniu [kW]: 2,97
Pobór prądu [A]: 4,4 (chłodzenie); 4,6 (grzanie)
Czynnik chłodniczy: R410A
Podłączenie (ciecz/gaz/skropliny) [mm]: 9,52/15,88 (ciecz/gaz)
Typ i liczba sprężarek: rotacyjna RMT5126MDE3, 1 szt.
Współczynnik COP: 3,77
Współczynnik EER: 3,51
Klasa energetyczna: A
Wymiary jednostki (dł./szer./wys.) [mm]: 1620/690/250 (jednostka wewnętrzna), 970/370/8450 (jednostka zewnętrzna)
Masa jednostki [kg]: 46,0 (jednostka wewnętrzna); 74,0 (jednostka zewnętrzna)
Poziom hałasu [dB(A)]: 39/41/44 (jednostka wewnętrzna); 49 (jednostka zewnętrzna) - w odl. 1 m
Normy, certyfikaty, aprobaty: JQA ISO9001, TUV ISO9001, JQA ISO14001, TUV ISO14001, CE, EUROVENT, DNV ISO9001, DNV ISO14001
Opis:
Jednostki chłodząco-grzewcze w kolorze białym, dostępne w systemie split, możliwa kombinacja multi. Duże odległości i przewyższenia pomiędzy jednostkami.
Samsung AQ09TS
Samsung AQ Samsung Seria T to klimatyzator, który będzie pasował do każdego wnętrza. Jest klasyczny i elegancki – to model na każdą kieszeń. Seria T to estetyka i wygoda użytkowania. Seria T dzięki zastosowanym technologiom zapewnia czyste i zdrowe powietrze:

Filtr Full HD 80 - pozwala wychwycić do 80% cząsteczek kurzu unoszącego się w powietrzu.

Funkcja Smart Saver - ogranicza zużycie energii optymalizując czas chłodzenia do niezbędnego minimum.

Funkcja good'sleep -klimatyzator pracuje cicho i zmienia temperaturę zależnie od fazy Twojego snu.

24-godzinny zegar - timer automatycznie włącza klimatyzator po upływie określonego czasu.


Podstawowe funkcje klimatyzatora Samsung Seria T:
Pompa ciepła
Powłoka antybakteryjna
Filtr Full HD 80
Automatyczne osuszanie wymiennika
Funkcja Smart Saver
Funkcja good' sleep
Regulacja kierunku żaluzji poziomych – automatyczna
Regulacja kierunku żaluzji pionowych – manualna
Liczba biegów wentylatora – 4
Automatyczna zmiana trybu pracy
Automatyczny Restart
Tryby pracy:
Cyrkulacja
Osuszanie
TURBO - szybkie chłodzenie
Quiet
Auto
Pilot zdalnego sterowania
Powłoka antykorozyjna
Funkcja oszczędzania energii


Klimatyzator Samsung Seria T AQ09TSBN jest odpowiedni do powierzchni do 25m. kw.


Dane techniczne Samsung AQ09TSBN

Zasilanie 220-240/50/1V,Hz,Ph
Wydajność chłodzenie 2,8kW
grzanie 2,9kW
Pobór prądu chłodzenie 4,1A
grzanie 3,7A
Poziom hałasu jedn. wew. 32/24dB
jedn. zew. 47dB
Wymiary jedn. wew. szer/wys/głęb 820/285/210mm
Wymiary jedn. zew. szer/wys/głęb 660/470/240mm
Waga jedn. wew. 8kg
jedn. zew. 23,2kg
Gwarancja: 24 miesiące

KLIMATYZATOR SAMSUNG AQ09TS CENA Z MONTAŻEM OD 2700PLN

KONTAKT
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu