Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie Newsów Luty 20 2018 03:00:56
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
klimatyzacja czystość powietrza
wentylacja w kuchni
wentylacja garaży
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: Bradleydula
zawór
Do tego urlicha olejowego- nie widać tego na zdjęciu, ale domniemam, że wylot zaworu bezpieczeństwa nie jest podłączony do kanalizacji, tylko będzie zalewał kotłownie wrazie zadziałania/testu albo awarii/przecieku.
powinien być ustawiony poziomo(głowica temostatyczna).
dokładnie tak jak "kombinujecie" z naturalną cyrkulacją powietrza - co do podłączenia "dolnego" to grzejnik , powinien być typu V-ko (a jeżeli nie jest ?)
kolega mirrzo pisał w którymś z postów że pewne rzeczy mu nie przeszkadzają pod warunkiem że właścicielowi również.
jeżeli chodzi o estetykę to podobno są "gusta i guściki" a z gustami się nie walczy.
powinniście się nauczyć odróżniać wadliwość instalowania pewnych urządzeń a estetykę ich montażu.
pewnie że od tego zależy co sobie pomyślimy o instalatorach , ale to co komuś się podoba - nam wcale nie musi sie podobać.
tylko że mimo wszystko będzie prawidłowo podłączone - trzymajmy się w tym przypadku
Z radosnej twórczości przypomniał mi się przypadek jak fachman hydraulik zrobił "podłogówkę" z gołej miedzi, a po wykonaniu wylewki , na drugi dzień uruchomił centralne, "żeby beton szybciej wysychał"
taki zawór z założenia ma utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniu. A zatem musi jakoś "dowiedzieć się" jaka ona aktualnie jest, przez otwory w zaworze termostatycznym ma przeplywac powietrze o temperaturze pokoju. Jeśli głowica jest w pionie, jest cała podgrzewana przez ogrzane powietrze z rurki i regulacja jest zakłócona (moja teoria).
Co do zasilania bocznego i dolnego - chyba głównie walory estetyczne. Dodatkowo zasilanie dolne ma zastosowanie w nowym budownictwie, gdzie rury CO prowadzone są pod posadzką. Kolejną zaletą jest możliwość wymiany grzejnika z zasilaniem dolnym na grzejnik o innym wymiarze bez przeróbek.
Jeśli jestem w błędzie to proszę o sprostowanie
Dowiedziałem sie o tym od właścicieli jak robiłem instalację alarmowa i dziwiło mnie dlaczego posadzka zamienia się w piasek od zwykłego chodzenia...O dziwo ta instalacja jeszcze działa (jakies 8 lat) i płytki jeszcze nie odchodzą- bo oczywiście żadnego podmieszania nie ma
klimaty
Te temperatury są z odmienne i tak jak piszesz COP będzie inny. Powyższe "nastawy" miałem podczas pracy obecnego systemu grzewczego, co mam nadzieję się polepszy przy PC.
Widzę, że dla lepszego COP mile widzianym będzie zbiornik buforowy dla CO, pracujący w takim samym układzie jak CWU tyle że na innych temperaturach zasilania.
Może czytałeś jak wcześniej pisałem o układzie mieszacza, pompki zasilającej zbiornik a tym samym stabilizacji skroplin. Co o tym myślisz?
Przy oleju nie mogę zejść poniżej 45^C na kotle z uwagi na zalecenia producenta. Stosowałem ręczne nastawy istniejących mieszaczy (automatyka niezainstalowana).
Według programu SELECT_6 dla R407C przy temp. parowania 0^C i kondensacji 50^C wymagana temp. ciekłego czynnika to nie mniej niż 18^C. Dlatego też planuję mieszacz w układzie CWU by ewentualnie podnieść temperaturę wejścia zimnej wody, tak aby skropliny po przejściu przez regeneracyjny miały nie mniej niż 18^C.
Na schemacie projektowanej PC przy wymienniku regeneracyjnym(dochłodzenia) pokazałem temp. wejścia czynnika i temp. par dogrzanych. I tak dla temperatury skroplin 28^C temp. par spodziewana jest na poziomie 19^C co spełnia oczekiwania. różnca temperatur zasilania i powrotu to 4-5°C. Dlaczego? bo to daje największy COP wynikający z dużej efektywności wymiany. Po każdej stronie : glikolu, c.o. i c.w.u.. czy warto dac mniejszy spadek? nie warto bo wzrost mocy pompy obiegowej pożre zysk. większy spadek to mniejszy COP. Pisze to z cała odpowiedzialnością- jako że zbadałem to wielokrotnie przy pompcy ciepłomierza i miernika mocy elektryczneja nie tylko wyczytałem w książkach. Musisz sprawdzić jaki najmniejszy spadek temperatury co (przy nawiększych obrotach pompy obiegowej) możez uzyskać . Ciepłej wody nie dobieraj na 8C bo takiej temperatury nigdy nie będziesz miał.Puszczenie surowej wody to najlepszy sposób na zniszczenie sprężarki i wymiennika. zakładając że w zasobniku chcesz mieć wodę o temperaturze min. 40°C to najniższa temperatura skraplania będzie ze 45°C. A ty jeszcze dodatkowo jej nie dochładzasz. klimat
Kolejny element to dochładzacz.Nie wiem jak ustaliłeś jego moc ale jest ogromna. Moc tego elementu ustala się obliczając o ile chcesz przegrzać czynnik R407C. W praktyce nie więcej niż 3-5°C. U ciebie albo za mocno przegrzejesz parę co grozi rozpadem czynnika za sprężarką lub nepotrzebnie przesuniesz parowanie do wymiennika regeneracyjnego co jest typowym mieszaniem herbaty, które nietylko że nic nie daje energetycznie ale zmniejsza COP. każdy , nawet najmniejszy wymiennik płytowy jest za duży. za te same a pewnie i mniejsze pieniądze możesz kupić HE-1,5 Danfossa. osobny temat to dystrybucja czynnka i zawracanie oleju.
pompy
klimatyzatorUdało mi się przeczytać cały niezwykle interesujący temat PCI, co prawda spędziłem na nim kilka ładnych dni, ale moja wiedza wzrosła kwadratowo. Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie, czytało się znakomicie. Chyba jednak odpuszczę własną konstrukcję PCI, choć podaliście właściwie gotowce do skopiowania, to jestem daleki od samodzielnego wykonania, bo wychodzę z założenia, że lepiej to zrobi np. , który popełnił już niejedną pompę, a co do ceny zawsze myślę, że można się dogadać. Jakoś nie wierzę w te cudowne PCI różnych renomowanych firm za 25 tyś zł, tym bardziej że wszystkie są zbudowane na tych samych podzespołach co polskie pompy za cenę ok. 10 tyś zł, a ich zasada działania jest identyczna. Mam natomiast inny problem związany z wykonaniem DZ a mianowicie moja działka ma wymiar 26x40m, jednak w odległości około 12m od krótszego boku biegnie na głębokości ok. 2m rurociąg 200mm zasilający w wodę Browary Tyskie . Tak więc powodowany troską o ciągłość dostaw piwa dla szanownych kolegów proszę o radę co można w takiej sytuacji zrobić aby owej rury nie zamrozić? Czy mogę przejść nad nią prostymi rurami DZ powiedzmy na głębokości 1m? Bo inaczej tracę ok. 350m2 działki i nie starczy mi powierzchni na kolektor poziomy, a jak bym mógł przejść nad rurociągiem to za nim mam jeszcze 200m2 działki do wykorzystania pod DZ uwzględniając odległość minimalną 2m od rurociągu. Planowany dom ma mieć powierzchnię po podłodze 160 -180m2 z poddaszem użytkowym, więc będę potrzebował ok. 500-600m2 działki na rozłożenie kolektora spiralnego. Jeśli macie jakieś pomysły bądź rady to bardzo proszę. Nadmienią przy tym, że na głębokości 2m zaczyna się warstwa piaskowca sięgająca podobno 30m w głąb, więc domowe sposoby odwiertów odpadają.
Absorber
klimatyzatory lgJako, że sezon się zbliża chcę zachęcić wszystkich do budowy kolektora który mi udało się zrobić za 1500 zł. Zastosowane zostały grzejniki panelowe które osadziłem w drewnianej ramie i przykryłem szkłem. Jako zbiornik zespawane dwa hydrofory , oklejone paskami styropianu 10 cm i szczeliny wypełnione pianką. Nagrzana woda ze zbiornika wędruje do bojlera elektrycznego i jeżeli jest za zimna to bojler się włącza, jeżeli gorąca to bojler nie pracuje. W efekcie z kranu płynie zawsze taka sama. Zbiornik ma poj. 600 l i latem woda osiąga w nim temp 50 - 60 stopni. Ta ilość wystarcza na trzy , cztery dni pochmurne. W ostatnich słonecznych dniach mimo ujemnych temperatur woda nagrzewała się do 40 stopni. Całość jest zalana płynem do chłodnic który gania pompa co 35 W Dwie wężownice na stałe zostały połączone w szereg gdyż jedna 5-cio metrowa okazała się za krótka . Przy takim zbiorniku trzeba robić dwie po 10 m rurką min 15 . Zbiornik miał dwa wycieki w okolicach przyspawanych nóg . Udało się tam przykręcić metalowe łaty na klej . Prawdopodobnie uszkodzenia spowodowane były stojącą bardzo blisko pralką ,, polar ,, która dość agresywnie skacze przy wirowaniu .Wiosną były problemy z podciekaniem płynu na połączeniach węża w kotłowni ( dociskałem opaski )który był nasadzony na samą rurkę miedzianą , raz nawet został zerwany i trochę płynu miałem na podłodze . Tam gdzie jest założony na końcówkę mosiężną z ,, rąbkami ,, nie było problemów .
wentylacja w mieszkaniu
Wentylacjachcę zrobić w pokoju otwór wentylacyjny ponieważ, po kilku latach od wymiany okien pojawiła się wilgoć. Teraz zasadnicze pytanie, czy wkuwać się w kanał wentylacyjny, kuchni znajdującej się piętro niżej , czy też w inny kanał sąsiedniego pokoju ? Wolnego kanału nie mam. Mam obawy, czy zapachy z kuchni nie przedostaną się do pokoju, oraz jak przebije się do kanału pokoju, wentylacja będzie skuteczna ?
Trochę zawile to może napisałem, ale mam nadzieje, że wiecie o co chodzi, Zeby dobrze i prawidłowo działała wentylacja musi byc zapewniony dopływ powietrza i odpływ . Czyli tyle ile przez wentylacja wpadnie powietrza , tyle samo wyciagnie kanał wentylacji . W oknach nowego typu masz funkcje mikrouchył , realizowana przez klamke / ustawiona pod katem 45 stopni lub innaczej w zaleznosci od modelu i producenta okien/. Mozesz tez zamontowac higrosterowniki samoczynne , w ramach okna a regulujace dopływ powietrza w zaleznosci od wilgotnosci powietrza w pokoju. Odnosnie kratki wentylacyjnej , skoro nie masz wolnego kanału wentylacyjnego to lepiej wykuc otwór do kanału wentylacyjnego sasiada znajdujacego sie pietro nizej , dawniej tak robili ze kratki byly montowane co drugie pietro w jednym kanale . Sa w sprzedazy kratki zaluzjowe z higrosterownikiem , ale jezeli jest w domu kuchenka i grzejnik gazowy w łazience to nie mozna go montowac , bo zakłócisz ciag spalin i mozesz spalinami zatruc sasiada , przez wdmuchiwanie spalin do kanału wentylacyjnego. Taki wentylator z higrosterownikiem i zaluzja widzialem w Castoramie , mozna go stosowac tam gdzie jest tylko elektryczna kuchnia i bojler. Przy gazie i to jeszcze w bloku to nie wolno stosowac. Z zasady wentylacja w domu powinna wyglądać tak, że w pokojach (pomieszczeniach "czystych") powietrze do domu ma napływać (nawiewniki w oknach) a w pomieszczeniach "brudnych" (kuchnia, łazienka, pralnia itd.) mają znajdować się wywiewy, czyli kanały wentylacyjne.
Masz łazienkę na górze? W jej drzwiach muszą u dołu być otwory lub kratka wentylacyjna. Z resztą w tej na dole też.
Drzwi w pokojach powinny mieć na dole 1,5 cm szparę. A dokładniej wszystkie drzwi chyba, że mają otwór jak w łazienkach.
pompa ciepa
klimatyzatory Najgorsze w tym wszystkim jest to, że można uruchomić z "trzecim" o mocy X, a gdy nie będzie pasować stracę załadowany czynnik, niepewność ilości pozostałego oleju w sprężarce i podmianę "trzeciego". Takich zmian obawiam się najbardziej.
Czy dobrze zrozumiałem, że ze sprężarki np. wyjdzie 50^C to z wymiennika ma wychodzić R407 o temperaturze 45^C, czy piszesz o wychodzącej wodzie mającej 45^C.
Mam wrażenie, że nie miałeś możliwości przeczytać wszystkiego co napisałem 02 Lis 2007 13:21. Wybacz, ale zgubiłem się.
Może przypomnę kolejno prognozy temperatury czynnika R407C;
- po sprężarce 50^C
- po wymienniku CWU 25^C
- po dochłodzeniu(przed zaworem rozprężnym) 19^C
- po wymienniku (glokol) około 0^C
- po dogrzaniu (na wejściu sprężarki)około 13^C a jakie dolne źródło da Ci temperaturę parowania 19°C? Zdaje sie że nie rozumiesz jak sie posługiwać programem. Nie możesz wpisywac tam dochłodzenia uzyskanego na dochładzaczu a tylko dochłodzenie na skraplaczu - czyli tylko tam gdzie ciepło wyprowadzasz na zewnątrz układu. podobnie przegrzanie tylko uzyskane na parowniku.Popatrz na wykres procesu i poczytaj o wymienniku regeneracyjnym - wyraźnie przeceniasz jego rolę. Ma zupełnie minimalny wpływ na COP , rzędu 2-3 %. Jedynie stabilizuje proces, szczególnie w wyższych temperaturach . Bardzo sie rozczarujesz realiami . Nie wiem kto robił te obliczenia ,ani jakie były założenia , ani jakie miał doświadczenie w obliczaniu pomp ciepła. Nie wystarczy znać program i wpisac cyferki. denerwujesz się na mnie niepotrzebnie. Chciałem Ci oszczędzic rozczarowania , ale widze że musisz to zrobić aby sam sie przekonać. Wnioskuję z tego, że najlepiej będzie gdy temperatura R407 wchodzącego do wymiennika CWU będzie na poziomie np. 50^C by nagrzać wodę do 45^C, a wychodzące skropliny w okolicach 19-20^C.
Odmienna sytuacja jest w układzie CO.
Do podłogi mam dwie pompki UPS 25-40. Zrobiłem teraz test istniejącej instalacji pod kątem wpływu biegów pompek na temperatury. Pompki ustawione na I i II biegu "oddają" 20-21^C przy 35^C zasilenia. Dla III biegu powracająca woda ma 23-24^C.
Zgodnie z sugestią
klima
domniemam, że w początkowym okresie uruchamiania PC dobrym będzie ustawienie pompek do CO w pozycji III.
Nasuwa się pytanie: jaka będzie sytuacja gdy wymiennik LB47-60 obciążymy podłogówką.
Zaobserwowano, że podczas pracy pompek na III biegu kocioł o nominalnej mocy 22kW i temperaturze zładu (80 litrów wody) 35^C nie podwyższał temperatury więcej jak 1 ^C w czasie 3-4 minut. Oznacza to, że PC o mocy znacznie mniejszej będzie w pełni dociążona.
Gdy pompki pracowały na II biegu temperatura na kotle przyrastała od 35^C w tempie około 2^C w czasie 3 minut. Ten ostatni pomiar powtórzę jeszcze raz dla potwierdzenia wyników.
wentylacja garaży
klimatyzator Toshibaprawda jest taka że wentylacja strumieniowa jest nieszczęściem które ktoś w naszym kraju postanowił nazwać "wentylacją oddymiającą". System ten w żadnym wypadku nie może być tak nazwany, a co najwyżej jest to system kontroli dymu. Co do jego skuteczności można dyskutować (raczej jest mizerna), ale obecne trendy są takie żeby projektować, symulować i wykazywać że jest ok. Przy czym większość projektantów od razu zakłada że zastosowanie wentylacji strumieniowej nie pozwala na zwiększenie długości drogi ewakuacyjnej w garażu, bo wie że systemy tego typu nie zapewnią właściwego poziomu bezpieczeństwa. Rodzi się zatem pytanie dlaczego wentylacja strumieniowa spełnia wymagania paragrafu mówiącego o konieczności zapewnienia oddymiania przestrzeni garażu a zarazem nie spełnia wymagań umożliwiających powiększenie długości drogi ewakuacyjnej, mimo że przepis dopuszcza takie zwiększenie?Raz jest ok a chwilę później już nie? Czas wentylacji strumieniowej prędzej czy później się skończy i nastąpi odwrót w kierunku SUG wodnych, jako urządzeń które realnie walczą z pożarem, ograniczają jego moc i powierzchnię, a nie stwarzają pozorów podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Porozmawiajcie ze strażakami którzy mieli okazje gasić pożary samochodów w garażach podziemnych, czy to z jetfanmi czy bez nich. Biorąc pod uwagę czas dojazdu i rozpoczęcia działań gaśniczych, który zwykle przekracza 15 min, które jest symulowane, można on razu stwierdzić że to co wychodzi z symulacji ma się nijak do rzeczywistości. chcę podkreślić, że nasze polskie przepisy watunków technicznych są żle napisane i źle interpretowane przez projektantów, bo: wprowadziły dla garaż wymóg stosowania samoczynych urządzeń oddymiających zamiast instalacji mechanicznego oddymiania, a to jest co innego!!! Bo samoczynna klapa dymowa w suficie spełnia już wymóg przepisu par.277 ust.4 ale nie spełni wymogu par.270 ust.1. oraz zdrowego rosądku i bezpieczeństwa ekip PSP. Tylko rzetelna analiza CFD pozwala wysnuć wnioski czy droga ewakuacji może być wydłużona czy nie. Tutaj nie ma wyroczni!!! ale niestety pole do nadurzyć jest i było ogromne, przed czym od zawsze przestrzegałem i proszę o ostrożność!
Kto nawarzył sobie piwo, ten będzie je musiał je wypić- tylko z tzw. "odroczonym terminem płatności", bo prawda zawsze wychodzi na jaw, bo jest obiektywna.
klimatyzacja serwerowni
klimatyzacja Klimatyzacja w serwerowniach nie służy utrzymaniu warunków komfortu. Nie są istotne gradienty temperatur z punktu widzenia komfortu użytkownika, nie specjalnie istotny jest poziom mocy akustycznej jednostek wewnętrznych. Kluczowe jest bezpieczeństwo. Klimatyzacja służy utrzymaniu takich parametrów powietrza (temperatury, wilgotności i czystości), aby zainstalowany w serwerowni wielokrotnie droższy sprzęt informatyczny mógł pracować poprawnie. Jednak to nie wartość sprzętu jest priorytetem. Priorytetem są dane przechowywane na serwerach.
W praktyce większość instytucji publicznych i prywatnych, urzędy, banki, służba zdrowia czy wojsko przechowuje swoje dane w formie elektronicznej. Z serwerów korzysta się również używając aplikacji obliczeniowych oraz internetu. Funkcjonowanie bez komputerów wydaje się być niemożliwe. Jesteśmy tak bardzo uzależnieni od systemów komputerowych, że jakakolwiek awaria np. systemu bankowego powoduje ogromne straty. Podobnie z pracą na oprogramowaniu inżynierskim, gdzie wielokrotnie spotykamy się z utratą pracy. Serwerownie mają na celu także ochronę przechowywanych danych.
Takie podejście wpływa zasadniczo na ustalanie priorytetów przy projektowaniu serwerowni. W kolejności, na pierwszym miejscu postawiłbym na bezpieczeństwo, na drugim energooszczędność a na trzecim koszty inwestycyjne. Dlatego też, systemy klimatyzacyjne powinny być przede wszystkim niezawodne i zbudowane w architekturze nadmiarowości co najmniej N+1 (N urządzeń pracujących i jedno nadmiarowe – tzw. redundantne). Elementem ryzyka wpływającym na bezpieczeństwo serwerowni jest obecność wody. Najczęściej, więc klienci decydują się na układy z bezpośrednim odparowaniem, gdzie jedyna woda jaka się pojawia to skropliny oraz woda zasilająca nawilżacze powietrza zainstalowane w szafach klimatyzacji precyzyjnej.
klimatyzatory
klimatyzatory Zasada działania klimatyzacji daje się sprowadzić do jednego wniosku. Klimatyzacja pobiera energię w jednym miejscu i oddaje ją w innym. System klimatyzacji składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz rur do połączenia obu urządzeń. Poprzez rury z jednej jednostki do drugiej przepływa czynnik chłodniczy.


Podstawowymi elementami potrzebnymi do działania układu są:
Parownik
Sprężarka
Skraplacz
Odwadniacz
Zawór rozprężny

Schemat działania urządzeń klimatyzacyjnych

Gorące powietrze znajdujące się w pomieszczeniu przechodzi przez schłodzony poprzez czynnik chłodniczy parownik, na skutek wymuszenia jego ruchu przez dmuchawę. W tym miejscu ciepło znajdujące się w powietrzu jest częściowo odbierane przez parownik i chłodniejsze wraca z powrotem do pomieszczenia. Aby mogło nastąpić takie schłodzenie, gaz znajdujący się w parowniku musi mieć temperaturę na tyle niską, aby możliwe było odebranie ciepła z powietrza.

Poprzez parownik powietrze oddaje ciepło czynnikowi chłodniczemu, czyli ogrzewa przepływający przez parownik gaz. W drugim wymienniku ciepła (skraplaczu) ciepło przejmowane jest z czynnika i następuje jego schłodzenie. Sprężarka znajdująca się w jednostce zewnętrznej umieszczonej na zewnątrz budynku zasysa czynnik chłodniczy w postaci pary z parownika poprzez przewód ssawny, spręża go i dostarcza do skraplacza. Sprężanie powoduje wzrost temperatury i ciśnienia na tyle, że ciepło pobrane w parowniku może z kolei zostać oddane w skraplaczu.

Wskutek sprężenia pary czynnika chłodniczego w sprężarce osiągana jest temperatura około 60-100 °C. Czynnik chłodzący przechodzi w stan płynny. Następnie czynnik chłodniczy jest gromadzony w zbiorniku odwadniacza i osuszany. Czynnik chłodniczy i olej sprężarkowy przenoszony za pomocą czynnika są silnie higroskopijne, a więc obecność wody mogłaby doprowadzić do uszkodzenia sprężarki i przewodów w skutek korozji.

Żeby klimatyzacja działała prawidłowo cały układ musi być zamknięty i szczelny, a układ musi być wypełniony odpowiednią ilością gazu zmieszanego z olejem.
klimatyzatory Samsung
Samsung AQ Klimatyzator linii Crystal stanowią krok naprzód do osiągnięcia perfekcji w oczyszczaniu powietrza, usuwając z niego większość szkodliwych zanieczyszczeń. Kryształowo biały panel przedni urządzenia nawiązuje do wrażenia, jakie osiągniesz włączając klimatyzator Crystal – poczucia, że oddychasz kryształowo czystym powietrzem.
Poznaj prawdziwy komfort z klimatyzatorem Crystal. Automatyczna regulacja poziomu wilgotności i temperatury powietrza pozwala na uzyskanie właściwych warunków komfortu.
Sama kontrola temperatury w pomieszczeniu nie zawsze wystarcza, aby uzyskać odpowiedni komfort. Komfort i dyskomfort mogą być różnie odczuwane nawet przy stałej temperaturze w pomieszczeniu, zależnie od poziomu wilgotności powietrza. Funkcja Comfort Care pozwala kontrolować poziom temperatury i wilgotności. Urządzenie mierzy oba parametry i utrzymuje ich wzajemną relację na poziomie gwarantującym wymagany komfort.
Wskaźnik czyszczenia filtra
Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi przypominającemu o konieczności wyczyszczenia filtra Twoje urządzenie będzie zawsze czyste. Ikona czyszczenia filtra zaświeci się po 500 godzinach od ostatniego czyszczenia.
Cechy szczególne
Lampa funkcji MPI
Gdy funkcja oczyszczania powietrza MPI jest aktywna, pod panelem przednim widoczne jest niebieskie światło.
Kryształowo biały panel przedni
Kryształowo biały panel przedni wyraża rolę, jaką pełni klimatyzator Crystal – tworzy orzeźwiający
powiew chłodnego i czystego powietrza.
Zalety urządzenia:
łatwe przemieszczanie urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia
łatwe odprowadzenie wykroplonej wody (razem z usuwanym powietrzem lub do zbiornika)
możliwość schowania urządzenia w okresie, kiedy go nie używamy
nie wymaga montażu
doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie klimatyzatora stacjonarnego
funkcje urządzenia:
3 prędkości wentylatora
ekologiczny czynnik chłodniczy,
24 godzinny elektroniczny programator czasowy (TIMER),
funkcja Chłodzenia / Osuszania/ wentylowania / Jonizacji /
oczyszczenie powietrza filtrem weglowym
Stylowe wzornictwo
Firma Samsung przywiązuje dużą wagę do tworzenia stylowego wzornictwa. Teraz również Twój klimatyzator może stać się odpowiednim elementem uzupełniającym wnętrze.

klimatyzacja Toshiba
klimatyzacja Toshiba klimatyzatorścienny, stała wydajność

Właściwości

Urządzenia ścienne Toshiby o stałej wydajności są kompaktowe, płaskie i eleganckie - wkomponowują się w każdą aranżację wnętrza. Są one idealne dla lokalizacji mieszkaniowych i komercyjnych, takich jak biura, małe sklepy i hotele. Urządzenia są wyposażone w filtr Vitamin C i innowacyjny wymiennik Toshiby.

Kluczowe właściwości

Wydajny system filtracji: filtr Zeolite Plus i Sasa, nowy antyzapachowy filtr Vitamin C i filtr Gingko połączony z filtrem bioenzymatycznym.
Innowacyjny wymiennik Toshiby: pozwala na lepszą wymianę przepływającego powietrza, szybsze i bardziej wydajne grzanie/ chłodzenie.
Elegancka konstrukcja z prostymi liniami i gładkim panelem.
Najwęższa jednostka Toshiby: 25% mniejsza i 30% lżejsza.Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie