Strona Główna · Artykuły · Linki · Kategorie Newsów Wrzesień 20 2018 09:25:05
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
klimatyzacja czystość powietrza
wentylacja w kuchni
wentylacja garaży
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: Bradleydula
klimaty
Te temperatury są z odmienne i tak jak piszesz COP będzie inny. Powyższe "nastawy" miałem podczas pracy obecnego systemu grzewczego, co mam nadzieję się polepszy przy PC.
Widzę, że dla lepszego COP mile widzianym będzie zbiornik buforowy dla CO, pracujący w takim samym układzie jak CWU tyle że na innych temperaturach zasilania.
Może czytałeś jak wcześniej pisałem o układzie mieszacza, pompki zasilającej zbiornik a tym samym stabilizacji skroplin. Co o tym myślisz?
Przy oleju nie mogę zejść poniżej 45^C na kotle z uwagi na zalecenia producenta. Stosowałem ręczne nastawy istniejących mieszaczy (automatyka niezainstalowana).
Według programu SELECT_6 dla R407C przy temp. parowania 0^C i kondensacji 50^C wymagana temp. ciekłego czynnika to nie mniej niż 18^C. Dlatego też planuję mieszacz w układzie CWU by ewentualnie podnieść temperaturę wejścia zimnej wody, tak aby skropliny po przejściu przez regeneracyjny miały nie mniej niż 18^C.
Na schemacie projektowanej PC przy wymienniku regeneracyjnym(dochłodzenia) pokazałem temp. wejścia czynnika i temp. par dogrzanych. I tak dla temperatury skroplin 28^C temp. par spodziewana jest na poziomie 19^C co spełnia oczekiwania. różnca temperatur zasilania i powrotu to 4-5°C. Dlaczego? bo to daje największy COP wynikający z dużej efektywności wymiany. Po każdej stronie : glikolu, c.o. i c.w.u.. czy warto dac mniejszy spadek? nie warto bo wzrost mocy pompy obiegowej pożre zysk. większy spadek to mniejszy COP. Pisze to z cała odpowiedzialnością- jako że zbadałem to wielokrotnie przy pompcy ciepłomierza i miernika mocy elektryczneja nie tylko wyczytałem w książkach. Musisz sprawdzić jaki najmniejszy spadek temperatury co (przy nawiększych obrotach pompy obiegowej) możez uzyskać . Ciepłej wody nie dobieraj na 8C bo takiej temperatury nigdy nie będziesz miał.Puszczenie surowej wody to najlepszy sposób na zniszczenie sprężarki i wymiennika. zakładając że w zasobniku chcesz mieć wodę o temperaturze min. 40°C to najniższa temperatura skraplania będzie ze 45°C. A ty jeszcze dodatkowo jej nie dochładzasz. klimat
Kolejny element to dochładzacz.Nie wiem jak ustaliłeś jego moc ale jest ogromna. Moc tego elementu ustala się obliczając o ile chcesz przegrzać czynnik R407C. W praktyce nie więcej niż 3-5°C. U ciebie albo za mocno przegrzejesz parę co grozi rozpadem czynnika za sprężarką lub nepotrzebnie przesuniesz parowanie do wymiennika regeneracyjnego co jest typowym mieszaniem herbaty, które nietylko że nic nie daje energetycznie ale zmniejsza COP. każdy , nawet najmniejszy wymiennik płytowy jest za duży. za te same a pewnie i mniejsze pieniądze możesz kupić HE-1,5 Danfossa. osobny temat to dystrybucja czynnka i zawracanie oleju.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu